top of page
Kırmızı reishi mantarı ganoderma
Ganoderma büyürken
Ganoderma büyürken
Ganoderma büyürken
Ganoderma büyürken

GANODERMA LUCIDUM (Kırmızı reishi mantarı)

   Ganoderma lucidum (kırmızı mantar), binlerce yıldan beri geleneksel Çin tıbbı olarak kullanılan bir mantar türüdür. Ganoderma lucidum'un bitkisel geçmişi, uzun süredir en eski Çin farmakopesi olan “Sheng Nong's Herbal Classic”te belgelenmiştir. Ganoderma lucidum , ulus için refah ve barışın ve imparator için uzun ömürlülüğün sembolü olarak görülüyordu.

Ganoderma lucidum çeşitli ülkelerde farklı isimlere sahiptir. Örneğin, Ganoderma Japonya'da "Reishi", Çin'de "Lingzhi" ve Kore'de "Youngzhi" olarak bilinir. Ganoderma lucidum , doğal olarak düşmüş ağaçlarda ve diğer geniş yapraklı ağaçların kütüklerinde yetişen mantar ailesinin bir üyesidir. Miselyum ve meyve veren gövdeden oluşur. Miselyum, büyüme için gerekli besinleri sağlayan baziler ve beyaz villiform iken, meyve veren gövde, mikrop sapı ve mikrop şemsiyesi dahil olmak üzere şemsiye şeklinde görünür. Hem miselyum hem de meyve veren gövde yenilebilir ve insan hastalıklarını önlemek ve iyileştirmek için kullanılabilecek çeşitli tıbbi özelliklere sahiptir.

Bugün, Ganoderma lucidum dünya çapında değerli bir sağlık takviyesi ve bitkisel ilaç olarak hala geniş çapta saygı görmektedir ve American Herbal Pharmacopeia and Therapeutic Compendium'da geniş çapta incelenmektedir.

Ganoderma mantarının içeriği ve faydaları

   Ganoderma mantarının içeriğinde 200'den fazla aktif bileşen bulunmaktadır.
* 140'ın üzerinde triterpenin yanısıra;
* Polisakkaritler
* Organik Germanyum
* Adenozin
* Ganoderik Asit
* Vitaminler Mineraller ve Aminoasitler içermektedir.

   Ganoderma mantarı hakkında yapılan tıbbi ve bilimsel çalışmalar sonucunda:

* Antioksidanlarca zengin olduğu,
* Bağışıklık sistemini desteklediği,
* Zarar görmüş hücrelerin onarılmasına,
* Vücuttaki toksinlerin atılmasına ve vücut fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olduğu saptanmıştır.


(pubmed.gov )
sitesinden alıntıdır 
2009 yılında yapılan bir araştırma sonucu makalesidir....

Ganoderma lucidum: güçlü bir farmakolojik makrofungus Bhagwan S Sanodiya  et al. Curr Ecz Biyoteknoloji . Aralık 2009 .
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19939212/

Soyut

Ganoderma lucidum (Ling Zhi), 2000 yıldır Çin, Japonya, Kore ve diğer Asya ülkelerinde yaygın olarak "ölümsüzlük mantarı" olarak kullanılan bir basidiomycete beyaz çürüklük makrofungusudur. Ganoderma lucidum'un terapötik potansiyeli üzerine çok sayıda çalışma yapılmıştır. Ganoderma lucidum'un basidiokarp, misel ve sporları, başlıca triterpenoidler, polisakkaritler, nükleotidler, steroller, steroidler, yağ asitleri, proteinler/peptidler ve bir dizi farmakolojik etkiye sahip olduğu bildirilen eser elementleri içeren yaklaşık 400 farklı biyoaktif bileşik içerir. immünomodülasyon, anti-aterosklerotik, anti-inflamatuar, analjezik, kemo-koruyucu, antitümör, kemo ve radyo koruyucu, uykuyu teşvik edici, antibakteriyel, antiviral (anti-HIV dahil), hipolipidemik, anti-fibrotik, hepatoprotektif, anti-diyabetik, anti-androjenik, anti-anjiyojenik, anti-herpetik, antioksidatif ve radikal süpürücü, yaşlanma karşıtı, hipoglisemik, östrojenik aktivite ve anti-ülser özellikleri. Ganoderma lucidum artık lösemi, karsinom, hepatit ve diyabet tedavisinde alternatif bir adjuvan olarak kabul edilmiştir. Makrofungus doğada çok nadirdir, hayati terapötik acil durumlar için ticari kullanım için yeterli değildir, bu nedenle katı substratlar, sabit sıvı ortam veya daldırılmış yetiştirme ile yetiştirme, uluslararası alanda artan taleplere yönelik itici gücü karşılamak için önemli bir unsur haline gelmiştir. Pazar. Bu derleme, çeşitli terapötik uygulamalarda önemli bir rol oynayan farmakolojik yönlere, yetiştirme yöntemlerine ve biyoaktif metabolitlere odaklanmaktadır. anti-diyabetik, anti-androjenik, anti-anjiyojenik, anti-herpetik, antioksidan ve radikal süpürücü, yaşlanma karşıtı, hipoglisemik, östrojenik aktivite ve anti-ülser özellikleri. Ganoderma lucidum artık lösemi, karsinom, hepatit ve diyabet tedavisinde alternatif bir adjuvan olarak kabul edilmiştir. Makrofungus doğada çok nadirdir, hayati terapötik acil durumlar için ticari kullanım için yeterli değildir...
Ganoderma lucidum: güçlü bir farmakolojik makrofungus
Bhagwan S Sanodiya  et al. Curr Ecz Biyoteknoloji . Aralık 2009 .Ganoderma yetiştiriciliği

Bugün Gano Excel, Malezya'nın Kedah şehrinde bulunan Dünyanın En Büyük %100 organik Ganoderma plantasyonuna sahiptir. Yüksek kaliteli Ganoderma yetiştirmek için uygun bir ortam şarttır ve Gano Excel'in Ganoderma'sını diğerlerinden ayıran da budur. Tutarlı ve üstün kaliteli Ganoderma lucidum sağlamak için ekimimize, seralarımıza sofistike ve modern yetiştirme teknolojisine büyük yatırım yapıyoruz .

Gano Excel'de Ganoderma ekimi için doku kültürü ve %100 organik yöntemi benimsedik. Ekim ortamı olarak çeltik kabuğu, kahverengi pirinç unu ve kauçuk ağacı sıyrıkları kullandık. Yetiştirmede hiçbir kimyasal, zirai ilaç veya hormon kullanılmamaktadır. Sıcaklık, nem ve güneşe maruz kalma gibi doğal çevre faktörleri, terapötik özellikleri korurken optimum büyümeyi sağlamak için yakından izlenir ve kontrol edilir. Sıkı gözetim altında hasat edilmeden önce Ganoderma'nın olgunlaşması 3 ay sürer.Akreditasyon ve Sertifikasyon

• Gıda Güvenliği Güvence Sistemi 
• GMP Malezya Gıda Güvenliği 
• Helal Sertifikası 
• Malezya Doğrudan Satış Derneği (DSAM) 
• Malezya Uyuşturucu Kontrol Kurumu 
• Malezya Tarım Bakanlığı Organik Çiftlik Sertifikası 
• MyCO2 a Green Laboratuvarları 
• Avustralya Hükümeti (Avustralya Karantina ve Denetim Servisi) 
• Avustralya Hükümeti (Sağlık Bakanlığı Tedavi ürünleri İdaresi) 
• FDA Sertifikası (Filipinler Gıda ve İlaç İdaresi) 
• Sağlık Bilimleri Kurumu 
• Endonezya Gıda ve İlaç Dairesi Ajansı (BADAN POM) 
• Gıda ve İlaç İzleme Ulusal Enstitüsü 
• Kamboçya Sağlık Bakanlığı 
• Malezya Akreditasyon 
• Sistem Belgelendirme (SGS) 
• UKAS Yönetim Sistemi 
• Biochem Hassas Teknoloji 
• Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı


 

Ganoderma Lucidum içerik

GANODERMA GIDA TAKVİYELERİ

Ganoderma Lucidum kapsül gıda takviyesi
Excellium
Ganocordy  tırtıl mantarı yarsagumba cordyceps sinesis

GANODERMA

Ganoderma Lucidum, yüzyıllardır özellikle

uzakdoğu ülkelerinde yararlı bir bitki olarak

bilinmektedir. Gano Excel international 

firması Ganoderma'yı GMP standarlarında

üreterek, bir besin tamamlayıcısı

olarak kullanımına sunar.

Ürün Detayları

Tip: Takviye Edici Gıda

Adet: 90 Kapsül

Net Miktarı: 350 mg. (1 kapsül)

EXCELLIUM

Ganoderma Lucidum bitkisini, Gano Excel olarak kontrollü koşullarda ve GMP standartlarında kendi çiftliklerimizde yetiştirip, her 90 günde bir hasat etmekteyiz. Fakat EXCELLIUM ürünümüzü 90 günlük hasat süresi dolmadan 20. gününde topladığımız sporların yoğun olduğu dönemde toplanan, Ganoderma'lardan üretmekteyiz. Çünkü, bu dönemde toplanan Ganoderma'ların sporlarında yoğun miktarda organik germanyum bulunmaktadır. Bu özel ürünle tanışınca çok seveceksiniz.

 

Ürün Detayları

Tip: Takviye Edici Gıda

Adet: 90 Kapsül

Net Miktarı: 500 mg. (1 adet kapsül)

GANOCORDY

Ganocordy, Ganoderma Lucidum ve Kordiseps mantarının kombinasyonu ile elde edilmiştir.
Ganoderma Lucidum’un bitkisel tarihçesi, Shen Nong’un Bitkisel Klasiği olan en eski Çin Eczacı El Kitabı’nda anlatılmıştır. Geleneksel Çin tıbbında zindelik ve uzun yaşamı destekleyici olarak kullanılmıştır. Kordiseps mantarı, çoğunlukla Dong Chong Xia Cao veya Çin Tırtıl Mantarı, Yaz Aynası olarak bilinmektedir. Ayrıca Çin’de ve Tibet’te Aweto, yine Tibet’te Yarchagumba olarak bilinmektedir. İngilizce’de de “Caterpillar Fungus” veya “Bitkisel Tırtıl”olarak bilinmektedir.
Kordiseps mantarının aktif bileşenleri arasında kordiseptik asit, kordisepin, nükleozid, polisakkarit, protein, sterol ve benzerleri mevcuttur.

Ürün Detayları

Tip: Takviye Edici Gıda

Adet: 60 Kapsül

Net Miktarı: 31,5 gr. (60 kapsül x 525 mgr.)

Reishi Gold  Ganoderma

REISHI GOLD
Reishi Gold, Ganoderma lucidum'un sporokarbı kullanılarak üretilir, %100 Ganoderma lucidum özütünün alınmasından elde edilir.

Ganoderma lucidum'un aktif bileşenleri arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere polisakaritler, triterpenler/triterpenoidler, organik germanyum, adenozin, nükleozitler, steroidler, steroller, yağ asitleri ve çok çeşitli proteinler, enzimler, vitaminler ve esas mineraller bulunur.


ÜRÜN DETAYI:
Tip: Takviye Edici Gıda
Adet: 60 Kapsül
Net Miktarı: 19.5 gr. (60 kapsül x 325 mg.)

Reishi Excellium Gold

EXCELLIUM GOLD
Excellium Gold, Ganoderma lucidum’un miselyumu kullanılarak üretilir. Miselyum, olgunlaşmanın erken safhalarında hasat edilen mantarın  dallanan iplik gibi baziler kısmıdır.
Ganoderma lucidum'un miselyumu, sporokarbı ile aynı etken maddeleri içerir ancak farklı yoğunluklardadır. Örneğin, triterpen daha çok olgunlaşmış sporokarbda bulunurken, enzimler daha çok miselyumda bulunur.

ÜRÜN DETAYI:
Tip: Takviye Edici Gıda
Adet: 60 Kapsül
Net Miktarı: 32.7 gr. (60 kapsül x 545 mg.)

GANO KAHVELER  
     İçeriğinde ganoderma ekstresi bulunması sebebiyle besin değeri yüksek olan kahvelerin kafein oranı azaltılarak her yaşa uygun damak tadına özeldir. bugün dünya çapında en çok konuşulan ürünlerden olup bağışıklık sistemini destekleyici ve besleyicidir.
     Özenle üretilen özel sertifikalara sahip bu kahveleri çok seveceksiniz...

KAHVE
KAHVE
KAHVE
GANO SICAK ÇİKOLATA
GINSENGLI KAHVE
GANO FINDIKLI KAHVE
ROOIBOS ÇAYI BİTKİ ÇAYI
GANODERMALI ÇAYLAR
OLEAF GANO ROOIBOS DRINK

    Ganotea SOD (Super Oksit Dismutaz), formülü ile Güney Afrika kökenli Rooibos Çayından (Asphalathus Linealist) ve Ganoderma Lucidum özünden elde edilen bir içecektir. Ganoderma Lucidum Rooibos Çayı, aynı zamanda SOD Çayı olarak da bilinir. Serbest radikallerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardım eden güçlü bir antioksidan olan etkin SOD maddesini ihtiva eder.

Sağlığın ve tadın özgür bir harmanı...

OLEAF GANO REEBUSTEE

   Sıradan çaydan daha farklı bir şey mi arıyorsunuz?
O halde Gano Reebustee'yi denemenin zamanıdır...
Oleaf Gano Reebustee, rooibos özü, siyah çay, ganoderma ekstraktı ve sütün mükemmel bir karışımıdır.
Pürüzsüz, kremsi ve köpüklü dokusu, damak tadınızı tatmin edecek ve gününüzü renklendirecek...

GANO SÜTLÜ ÇAY
Kişisel bakım ürünleri
 
GANO FRESH

    Gano Fresh, diş ve dişetlerini temiz ve ferah tutmak için özel olarak formüle edilmiştir. Ferahlatıcı aroması ile ağzınızın her gün temiz olmasını ve nane kokulu hissetmenizi sağlar.

GANO TRANSPARENT SOAP

    Gano Şeffaf Sabun, Ganoderma Lucidum özütü, aloe vera ve papaya bitkisinden üretilmiştir. Cildi nemlendirir, daha pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm sağlar.

Cildinizi tazeler, sağlıklı bir renk kazandırır. Saçlarınızın güzelleşmesine yardımcı olur ve parlaklık kazandırır.
 

GANO SOAP

    Ganoderma Lucidum ve keçi sütü ile zenginleştirilmiştir. Cildiniz farkı hissedecek. Bu yumuşak ve değerli sabun sayesinde, yüzünüzde ve vücudunuzda harika bir temizlik ve pürüzsüz bir yumuşaklık hissedeceksiniz.

GANO DİŞ MACUNU
GANO ŞEFFAF SABUN  MUCİZE SABUN
GANO SABUN  KEÇİ SÜTLÜ SABUN

     Siz de evinizde kullandığınız çay, kahve, diş macunu, sabun ve günümüzde kullanmakta olduğumuz gıda takviyelerini kullanıyorsanız indirimli müşteri olabilir kendi ürünlerinizi kendi bayilik sayfanızdan indirimli alabilirsiniz...
yada
Mevcut işinizden sıkıldıysanız,
Kendinize ait özgür bir işinizin olmasını isterseniz,
Ekonomik anlamda başarıyı,
Çocuklarınıza iyi bir eğitimi,
Yaşam standardınızı kaliteli bir noktaya getirmeyi planlıyorsanız,
çözüm arayışında bir yol arıyorsanız aşağıdaki formu doldurun gelin birlikte çalışalım...

Bize Ulaşın

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page